Kayseri Sohbet Sitesi

Kayseri Sohbet Sitesi

94 0 GOKYUZUM
Sohbet 14 Şubat 2021, Pazar

Kayseri Sohbet Sitesi

 

Kayseri Sohbet Sitesi ‘ne Hoş Geldiniz. Türkiye’nin ve Avrupa’nın her şehrinden giriş yapan kullanıcılarımız ile günün her saati sohbet odalarımıza katılım sağlayarak tanışabilir ve çevrenize seviyeli kullanıcılar katabilirsiniz. Birbirinden farklı kültürlere sahip olan seviyeli kullanıcıların bir araya gelmiş olduğu sohbet odalarımız üzerinden sohbet etmenin tadı bir başka olmaktadır. Kaliteli Sohbet Siteleri arasında popülerliğini koruyabilen, kullanıcılarını saygı ve sevgi çerçevesinde karşılayan Ücretsiz Sohbet hizmeti sunan Sohbet Sitesi’yiz…

 

Kayseri

Kayseri

 

İlimiz, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık 15. şehridir. Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu’nun üçüncü büyük kenti ve sanayi merkezidir. Kayseri’nin nüfusu, tahmini verilere göre 1.422.656’dır.

Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda ise Nevşehir illeriyle çevrilidir.

İlimizin İlçeleri; Akkışla, Bünyan, Develi, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Talas, Özvatan, Felahiye ve Yeşilhisar olmak üzere 16 ilçeden oluşmaktadır.

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kayseri, klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgededir. Kayseri, Malazgirt Savaşı’ndan sonra Anadolu’da kurulan Anadolu Selçuklu beyliklerinden en güçlüsü olan, Danişment Gazi’nin kurduğu Danişmentliler Beyliği’nin en önemli kentlerinden biri olmuştur. Kızılırmak’ın güneyinde bulunan bu bölge, Tuz Gölü’nden Fırat nehrine kadar uzanır. İpek Yolu buradan geçer. Bölge, pek çok uygarlığın beşiği olmuştur.

Türkiye’nin önemli volkanik dağlarından olan 3917 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı, Kayseri’de bulunmaktadır. Erciyes Dağı’nda ki Erciyes Kayak Merkezi Türkiye’nin önemli kayak merkezlerindendir. İlimiz sanayi açısından da epey yol kat etmiştir ve Türkiye’nin önde gelen sanayi şehirlerinden birisidir. Bir çok ünlü marka Kayseri’den gelir.

İlimiz; sucuk, pastırma ve mantısıyla meşhurdur.

 

Kayseri Sohbet Sitesi

Kayseri Sohbet Sitesi

 

– İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler;

 

Seviyeli Kayseri Sohbet Sitesi

 

Günün her saati sohbet odalarımız da bir çok kullanıcı aktif olarak sohbet etmektedir. Sohbet sitemizin gerek yöneticileri olsun gerekse adminleri olsun sizin rahatınız ve güvenliniz konusunda çok hassas bir tutum sergilemektedirler. Seviyeli Sohbet etmek istiyorsanız sizleri Ücretsiz Sohbet Odalarımız da bekliyor olacağız.

 

Kayseri Sohbet OdaLarı Hoş SohbetLer DiLer

Kayseri Sohbet Sitesi

Kayseri Sohbet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
sohbet