Burdur Sohbet Sitesi

Burdur Sohbet Sitesi

67 0 GOKYUZUM
Sohbet 13 Ocak 2021, Çarşamba

Burdur Sohbet Sitesi

Burdur Sohbet Sitesi ‘ne Hoş Geldiniz. İlimizin Kaliteli Sohbet Sitesi’ni, siz değerli sohbet severlere hizmet vermek için hazırlamış olup sizlerin kullanımına sunmuş bulunmaktayız. Sizler de aradığınız arkadaşlığı ve dostluğu Sohbet Odaları üzerinden rahatlık ile ücretsiz ve üyeliksiz bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca sohbet odalarımız da ücretsiz ve üyeliksiz olarak günün her saati en iyi hizmeti sizlere vererek kalıcı arkadaşlıklar ve gerçek dostluklar edinebilirsiniz. Kaliteli ve Seviyeli Sohbet odalarımız da Türkiye’nin ve Avrupa’nın her şehrinden katılım sağlayan bay ve bayan kullanıcılarımız ile tanışıp sohbet ederek aynı çatı altında güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Burdur, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir ildir. Burdur’un plaka kodu 15’tir. İlimizin nüfusu 270.796’dir.  Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresi olarak bilinen kısmında yer alan Burdur güneyde Antalya, batıda Denizli, güneybatıda Muğla, kuzeyde Afyon ve kuzeydoğuda Isparta illeri ile komşudur.

Burdur İlçeleri; Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni ve Yeşilova’dır.

Burdur Sohbet Sitesi

Burdur Sohbet Sitesi

Akdeniz Bölgesi’nin önemli bir yerleşim birimi olan Burdur, tarih boyunca pek çok medeniyet tarafından merkez kabul edilmiştir. Bu anlamda zengin bir kültürel mirasa sahip kent, kronolojik olarak aşağıdaki dönemlerden geçmiştir. Selçuklular Anadolu fetihleri sırasında Burdur’u fethederler ve bu köyün isminin Ezostas yani Burada dur olduğunu öğrenirler. Zaman içerisinde değişime uğrayan Burada dur kelimesi en sonunda Burdur olarak şehrin ismi olur.

Ücretsiz Burdur Sohbet

Burdur ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Son yıllarda ise Burdur, mermer ve doğal taş sektöründe önemli atılımlar göstermeye başlamıştır. Açılan mermer ocakları ve mermer fabrikaları Burdur nüfusunun ciddi bir bölümüne istihdam sağlamaktadır. Burdur ekonomisinin yüzde 40’ı süt üretimine dayalı hayvancılık faaliyeti ve bunu destekleyen bitkisel üretimden oluşuyor. Günlük bin tonun üzerinde süt üretimi ile Burdur bu alanda Türkiye’de ilk 10’da yer alıyor.

Burdur her ne kadar Akdeniz Bölgesi’ne yakın durumda olsa da, Akdeniz ile arasındaki yükseltilerden dolayı Akdeniz değil, karasal iklim görülen bir şehirdir. Bundan dolayı yazlar ne kadar sıcak olsa da kışları çok soğuk ve yağışlıdır.

İlimizde yaşamış olan medeniyetler Burdur mutfağını da etkilemiş ve zenginleştirmiş. Çok çeşitli lezzetler katmış. Et yemekleri olsun, deniz ürünleri olsun, sebze yemekleri olsun, hepsi ayrı ayrı lezzetli Burdur’da. Burdur yemekleri listesinin başına özellikle eklenmesi gereken tarif Burdur testi kebabıdır. Koyun etinin testi içine konup ağır ateşte pişirilmesiyle hazırlanan bu lezzet Burdur mutfağının vazgeçilmezi.

 

– İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler;

Mobil Burdur Sohbet

Seviyeli kullanıcıların ilk tercihi ve değişmeyen adresi olan Ücretsiz Sohbet Odaları sayesinde siz değerli kullanıcılarımız kendinize bu nezih sohbet ortamında gönül rahatlığı ile sohbetler de bulabilirsiniz. Günün her saati  Mobil Sohbet uygulamamız sayesinde sohbet odalarımıza kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Akıllı telefonlarınız üzerinden internetin olduğu her ortamdan belirleyeceğiniz bir rumuz ile katılım sağlayabilir; üstelik tüm hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

 

 

Burdur Sohbet OdaLarı KeyifLi SohbetLer Diler

Burdur Sohbet Sitesi

Burdur Sohbet Sitesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
sohbet